Resport Catering

Hijyen

Hijyen Birinci Planda
“Mutfaklarda Hijyen, Kalite ve Lezzete yüksek hakimiyet.” Gıda sektöründe başarı büyük miktarlarda üretim yapmaktan değil, sağlıklı ürünler sunmaktan geçer. Sağlığın ilk şartının hijyen olduğunu çok iyi biliyoruz. Mutfaklarımızda a’ dan z’ ye her ayrıntının tıpkı evinizdeki gibi tertemiz olmasını ilke olarak en üstte tutuyoruz.

Resport Catering ISO 9001 Kalite Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Yönetimi Sistemi, OHSAS 18001 İş Güvenliği Yönetim Sistemi, 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.

Hijyen Uygulamalarımız: Mutfaklarımız düzenli olarak bağımsız denetim kuruluşları ve yetkin hijyen kalite ekibimizce ayrı ayrı denetlenir. Denetimlerde kritik nokta kontrolleri gerçekleştirilerek, çalışanların ellerinden, kullandıkları araçlardan, içme/ kullanma sularından ve ürettikleri ürünlerden numuneler alınmaktadır.

İlgili numuneler bağımsız kuruluşlarca incelendiği gibi daha sık periyotlarla Resport Catering Kalite Laboratuarı tarafından mikrobiyolojik hijyen ölçüm ve analizlerine tabi tutulur. Alınan sonuçlar neticesinde eğitim konuları ve önleyici aksiyonlar belirlenerek müşterilerimize raporlanır.

Hijyen Eğitimi: Tüm çalışanlarımız Hijyen Eğitim Yönetmeliği gereğince Halk Eğitim Merkezleri tarafından belgelendirilmektedir.

Temizlik ve Dezenfeksiyon Uygulamaları: Mutfaklarımız ürün tür ve gruplarına göre ayrıştırılmış “çevre dostu” ve marka bilinirliği yüksek temizlik ürünleri ile dezenfekte edilerek kayıt altına alınır.

Haşere ve Kemirgen Kontrolleri: Mutfaklarımız ilgili sertifika ve yetki belgelerine haiz ilaçlama şirketleri tarafından dünya sağlık örgütünün onayladığı pestisitler ile zararlılara karşı kontrol altında tutulmaktadır.

Sağlık Kontrolleri: Yemek üretimi ve servisi ile görevli tüm çalışanlarımız yasalarca öngörülen periyotlarla sağlık kontrollerinden geçirilmektedir.